Caya DK15893/2016.

Dato

Prøve type

Arrangør

Dommer

Klasse

Præmiering

 
24.03.2017 Unghundetest /(VJP) Hjarnø Henrik Raae Andersen Unghunde Bestået 74 p.  
25.03.2017 Schweissprøve Rold Skov, Korthaarklubben Anders Laigaard 400 meter / 3 timer 2. pr.  
23.08.2017 Apporteringsprøve DJU, Voldskov   DJU Apporteringsprøve Bestået 30 p.  
27.08.2017 Apporteringsprøve DJU, Viborg   DJU Apporteringsprøve Bestået 29 p.  
22.10.2017 Markprøve DJ, Rødekro Per Hugener-Ohlsen Unghunde Ikke bestået Kritik
19.11.2017 Markprøve DJ, Hjallerup Ole Hildebrandt Unghunde 1. pr. Kritik
17.03.2018 Markprøve Uldum Anders Wanstrup Åben klasse IP  
24.03.2018 Markprøve DMK, Rejsby-Balling Michael Sanner Christensen Åben klasse IP Kritik
25.03.2018 Markprøve DMK, Rejsby-Balling   Åben klasse IP Kritik
29.03.2018 Markprøve FJD, Dalbyover Ole Andersen Åben klasse 2. pr. Kritik
01.04.2018 Skovfugleprøve DKK, Læsø   Åben klasse 0 Kritik
02.04.2018 Markprøve DJ, Læsø Ove Sten Pedersen Åben klasse IP  
06.04.2018 Markprøve FJD, Hobro Anette Lauersen Åben klasse IP Kritik
19.04.2018 Skovfugleprøve FJD, Aalbæk Erling Clausen Skovfugleprøve 2. pr. Kritik
01.07.2018 Slæb & apportering DJU, Hobro Allan Bredsgaard Slæb & apportering ikke bestået  
19.08.2018 Udvidet apportering DJ, Glesborg Flemming Rasmussen Udvidet apportering KK Bestået 193 p.  
08.09.2018 Markprøve FJD, Skive Gorm Bülov Henriksen Åben klasse IP Kritik
09.09.2018 Markprøve FJD, Hobro Anders Wanstrup Åben klasse 1. pr. Kritik
18.09.2018 Markprøve DKK, Grinsted Anette Lauersen Brugsklasse 1. pr. Kritik
12.10.2018 Markprøve DKK, Læsø Ole Andersen Brugsklasse 2. pr. Kritik
17.03.2019 Markprøve DJ, Stouby Tommy Hougaard Vinderklasse 4. Vinder Kritik
11.05.2019 Schweissprøve Stenbjerg   400 meter / 3 timer 1. pr.  
18.08.2019 Schweissprøve Sjørup, Skov  Per Christensen 400 meter / 20 timer 2. pr.  
22.09.2019 Stenlille DMK Allan Grundahl   5. Vinder Kritik
08.09.2020 Ræveslæbsprøve Dansk Ruhår Klub, Hadsund Ole Andersen   Bestået 4-4  
29.09.2020 Fuldbrugsprøve SJD Djursland Rene Jørgensen Fuldbrugsprøve IP 237 p.  
21.03.2021 Markprøve DMK Tommy Hougaard Vinderklasse 4. Vinder CK  
06.04.2021 Markprøve SJD H.C. Clausen Vinderklasse 1. Vinder CK Kritik

 

Udstillinger

Dato Sted Arrangør Dommer Resultat  
28.01.2017 Grenå DMK   SL, 1. vinder, BIK  
27.01.2018 Gelsted DMK Birte Scheel Exc. MK Plac. 2. CK, 4.BTK R.CERT Kritik
29.06.2018 Bygholm DMK Kresten Scheel Exc. BK Kritik
26.01.2019 Gelsted DMK Annette Bystrup Exc.BK Plac.3 CK Kritik
03.08.2019 Gelsted DMK Börje Johansson Exc.BK Plac.1 CK 1.BTK CERT BIR Kritik
13.06.2021 Ejby DMK Börje Johansson, Sverige Excellent, 1. vinder, BIR, CK, CERT Kritik

 

 

På DMKs Vinderklasse ved Stenlille den 22. september 2019 blev Caya 5. Vinder, der var tilmeldt 20 hunde.

 

Vinderklasse i Stouby, på kanon terræner.
13 hunde var med overmiddag, et mega stærkt hold, alle var med som kategori 1. hunde.
Caya blev 4.V. Mega glad og stolt af den bette tøs...
...